Najlepsze gry planszowe 2010

Najlepsze gry planszowe 2010 roku to subiektywny wykaz gier, o których głośno było zarówno wśród zawodowców, jak i tzw. niedzielnych graczy.

Battlestar Galactica

Battlestar Galactica - gra planszowa

Battlestar Galactica – gra planszowa

Wspaniała gra strategiczna, podczas której potrzeba nie lada wysiłku, aby pokonać przeciwników i zwyciężyć. Czas trwania rozgrywki można modyfikować, a dodatkowo gra jest elastyczna i dostarcza równie wiele zabawy podczas rozgrywki dla 2, jak i dla 4 graczy. Warta odnotowania jest również interesująca mechanika zarządzania zasobami, którymi zarządzamy w naszej cywilizacji, jak i rozwój technologii, co czyni z tej gry planszowej niepowtarzalną i wielce przemyślaną pozycję, która szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom wielogodzinnych rozgrywek. „Battlestar Galactica” jest godna polecenia.

Cywilizacja poprzez wieki

Cywilizacja - gra planszowa

Cywilizacja – gra planszowa

Niewątpliwie jedna z najlepszych gier planszowych 2010 roku.

Gra planszowa „Cywilizacja: Poprzez wieki” to polska edycja gry o tytule „Through the Ages”.

Gra ta od razu wdarła się na pierwsze miejsca list przebojów w świecie planszówek i nadal znajduje się na bardzo wysokich pozycjach w rankingu najlepszych gier na świecie (Board Game Geek) z bardzo wysoką średnią oceną.

Dixit

Dixit - gra planszowa

Dixit – gra planszowa

Gra planszowa, która pobudzi wyobraźnię każdego. W zależności od zaangażowania towarzystwa i jego humoru nabiera zupełnie innego charakteru. Celem jest, aby gracze rozpoznali skojarzenie jednego z nich odnośnie prezentowanych obrazków, które przy każdej odsłonie nabierają zupełnie nowych cech.

Dixit, to gra planszowa, która dostarcza bardzo dużo zabawy i bardzo różnych i nietypowych skojarzeń. Gra zapewnia doskonałą gimnastykę wyobraźni dla każdego. To jeden z hitów zestawienia „najlepsze gry planszowe 2010 roku”. Gra zdobyła również w 2010 roku nagrodę „Spiel des Jahres”.

Dominion

Dominion - gra plnaszowa

Dominion – gra plnaszowa

Dominion to interesujące połączenie gry planszowej z grą karcianą. Mechanika gry pozwala na bardzo szerokie rozwijanie gry, przez co powstało już kilka ciekawych dodatków. Dominion to gra, która powinna spełnić oczekiwania bardzo szerokiego grona graczy. Proste zasady, szybka rozgrywka, różnorodność kart  – to wszystko sprawia, że gra nie znudzi się za szybko. Z tej pozycji powinni być zadowoleni miłośnicy gier karcianych jak i miłośnicy typowych planszówek.

Pandemic

Pandemic - gra planszowa

Pandemic – gra planszowa

Gra wymaga dużego zgrania, ponieważ każdy z zawodników musi dobrze planować swoje działania i wykorzystywać umiejętności swojej postaci, ponieważ to nie element losowy decyduje o wyniku rozgrywki a strategia.

„Pandemic” zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie zwłaszcza, że każda kombinacja postaci graczy, jak i ich liczba w grze, determinuje inne strategie i wymaga innego podejścia do rozgrywki. Gra oparta jest na idei prawdziwej współpracy – albo wszyscy zwyciężają, albo wszyscy ponoszą klęskę.

Gra została nominowana do nagrody „Gra Roku 2010”, jako jedna z najlepszych gier wydanych w Polsce w roku 2009.

Stronghold

Stronghold - gra planszowa

Stronghold – gra planszowa

Jeden z największych przebojów w historii polskich gier planszowych. Pierwszy nakład gry rozszedł się w przeciągu dwóch miesięcy od premiery, a sama gra nominowana była do „International Games Awards” w kategorii strategii dla 2 osób. „Stronghold” to epicka opowieść o batalii o twierdzę Skanja (kraina Monastyr). Gra to pojedynek pomiędzy dwoma armiami, który daje wiele możliwości taktycznych i posiada bardzo interesujący mechanizm, w którym liczba akcji obrońcy jest dyktowana przez działania najeźdźcy.

Najlepsze gry planszowe 2010 roku – podsumowanie

Mamy nadzieję, że zaprezentowany ranking „najlepsze gry planszowe 2010 roku” pozwoli każdemu graczowi znaleźć coś dla siebie.

Polecamy również kolejne rankingi, np. „najlepsze gry planszowe 2014 roku„.

Możesz również polubić…