Najlepsze gry planszowe na imprezę

Spotkania z przyjaciółmi lub rodziną to okazja do przyjemnego spędzenia czasu. Warto się wówczas zastanowić jakie są najlepsze gry planszowe na imprezę. W niniejszym tekście proponujemy kilka pozycji, które naszym zdaniem są godne uwagi.

Jednym z podstawowych czynników, które decydują o tym, czy będzie grało się przyjemnie jest prostota zasad gry oraz ciekawa fabuła gry. Niewiele gier potrafi połączyć te dwa elementy, które głównie braliśmy pod uwagę wskazując najlepsze gry planszowe na imprezę. Może spośród poniższego zestawienia znajdziesz coś dla siebie i na swoją imprezę.

Opis gier jest krótki, ale w opisie znajduje się link, pod którym znajdziesz więcej informacji na temat danej gry.

Taboo – Tabu

Taboo (gra planszowa)

Taboo (gra planszowa)

Taboo to doskonała gra planszowa, zarówno na imprezę jak i na rodzinne popołudnie. Gra stanowi pewnego rodzaju słowne kalambury. Twoim zadaniem jest opisać hasło tak, aby zostało one odgadnięte przez graczy z Twojej drużny, ale nie możesz używać zabronionych słów, które znajdują się pod danym hasłem.

Carcassonne

Carcassonne (gra planszowa)

Carcassonne (gra planszowa)

Światowy bestseller. Gra planszowa sprzedana w ponad 6 milionach egzemplarzy. Carcassonne to gra planszowa, która jest strategiczną planszówką osadzoną w realiach średniowiecznego miasta. Doskonała pozycja dla graczy w każdym wieku.

Jenga

Jenga (gra)

Jenga (gra)

 

Jenga – gra, w ktorej gracze kolejno usuwają z drewnianej wieży dowolny klocek poniżej skończonego poziomu i układają go na górze wieży. Przegrywa gracz, który wyciągając klocek, doprowadzi do przewrócenia się wieży. Jenga, to nie jest to typowa gra planszowa, ale na pewno jest to doskonały dodatek do spotkań ze znajomymi i dlatego znalazła się w zestawieniu prezentującym najlepsze gry planszowe na imprezę.

Identik

Identik (gra)

Identik (gra)

Identik to niezwykła gra polegająca na rysowaniu. Stanowi oryginalną propozycję gry imprezowej, która zapewni zawodnikom sporo zabawy podczas rozgrywki.

Dixit

Dixit - gra planszowa

Dixit – gra planszowa

To typowa gra rodzinna, w której musimy wysilić swoją wyobraźnię. W każdej turze jeden z graczy zostaje bajarzem, który opowiada zdanie lub historię opisującą jedną z jego kart. Pozostali gracze muszą wybrać ze swoich talii karę, która ich zdaniem jest najbliższa do opisu prowadzącego. Następnie wszystkie z nich są mieszane i zadaniem graczy jest odgadnąć, która karta należała do opisującego. Dixit to gra planszowa z wieloma dodatkami.

Mafia

Mafia (gra planszowa)

Mafia (gra planszowa)

Mafia to wciągająca gra psychologiczna, oparta na schemacie popularnej gry towarzyskiej. Unikalna formuła gry umożliwia wspólną zabawę dużej grupie graczy.

Poniżej krótka instrukcja jak grać:

 

Możesz również polubić…