Eurobiznes – gra planszowa

Jedna z najpopularniejszych gier w Polsce. Eurobiznes to gra planszowa oparta na klasycznych zasadach kultowego Monopoly. Obecnie to doskonały prezent dla osób, które mają sentyment do dawnych czasów.

Eurobiznes (EuroBusiness) – zasady gry

Celem gry Eurobiznes jest zdobycie przez gracza jak największego majątku poprzez dokonanie jak najkorzystniejszych zakupów lub sprzedaży oraz zastawianie nieruchomości, które ma się w posiadaniu.

W grze może wziąć udział od dwóch do sześciu osób. Na początku rozgrywki jeden z graczy obejmuje funkcje Bankiera. Jeżeli Bankier bierze udział w grze to zobowiązany jest trzymać swoją gotówkę niezależnie od kapitału Banku.

Przed przystąpieniem do rozgrywki Bankier wypłaca każdemu graczowi 3000$ w odpowiednich nominałach. Wszystkie wartościowe obiekty sprzedaje Bank zgodnie z podanymi regułami gry. Przy nabyciu nieruchomości tzn. terenów budowlanych, linii kolejowych, wodociągów czy elektrowni, gracz otrzymuje „Akt własności”, na którym określona jest cena i dalsze informacje dotyczące opłat, wartości zabudowań itp.

W przypadku przybycia gracza na którąkolwiek niezakupioną nieruchomość, gracz może ją nabyć wpłacając odpowiednią kwotę do Banku. Jeżeli gracz zrezygnuje z jego zakupu, Bankier ma obowiązek sprzedać tą nieruchomość w drodze licytacji za dowolna cenę.

Jeżeli gracz zatrzyma się pionkiem na polu należącym do innego gracza, to należy wypłacić mu sumę wskazana na „Akcie własności” tytułem opłaty za postój.

Gracz, który jest niewypłacalny wobec innego, przerywa grę.

Gra skończy się, gdy na planszy zostaje tylko jeden gracz lub gdy kończy się czas gry ustalony przed jej rozpoczęciem.

Eurobiznes to gra planszowa, w którą można grać całą rodziną lub z przyjaciółmi. To gra, do której ma się sentyment i szybko nie nudzi się.

Eurobiznes (Eurobusiness) - plansza

Eurobiznes (Eurobusiness) – plansza

Eurobiznes (EuroBusiness) – dodatki

Gra planszowa Eurobiznes nie posiada żadnych dodatków.

Eurobiznes (EuroBusiness) – nagrody

Brak informacji na temat otrzymanych wyróżnień i nagród dla: Eurobiznes gra planszowa.

Podsumowanie: Eurobiznes (gra planszowa)

Tytuł: Eurobiznes
Tytuł oryginalny: Eurobusiness
Projektant: brak danych
Oprawa graficzna: brak danych
Wydawca: Labo
Wydawca pierwotny: Labo
Rok wydania (w Polsce): 1983
Rok wydania (oryginalny): 1983
Liczba graczy: 2 – 6
Wiek graczy: 14+
Czas rozgrywki: ok. 60 minut

Możesz również polubić…