Identik – gra

Identik to niezwykła gra polegająca na rysowaniu. Stanowi oryginalną propozycję gry imprezowej, która zapewni uczestnikom sporo śmiechu podczas rywalizacji.

Identik – zasady gry

W trakcie trwania rozgrywki podczas kolejnych rund każdy z graczy opisuje wylosowany obraz (wówczas pełni rolę tzw. Dyrektora Artystycznego), podczas gdy pozostali gracze (tzw. artyści) wykonują swoje rysunki w oparciu o przedstawiany im opis. Opisywanie obrazka trwa maksymalnie 90 sekund.

Po ukończeniu rundy powstałe obrazy porównywane są z obrazem wylosowanym przez Dyrektora Artystycznego. Liczba zdobytych punktów przez danego zawodnika ustalana jest w oparciu o zdefiniowane wcześniej kryteria, przy czym wychwycenie najważniejszych szczegółów i uwzględnienie ich w swoim obrazie jest kluczem do zwycięstwa.

Identik to gra zapewniająca wspaniałą zabawę każdemu, bez względu na zdolności plastyczne i stanowi oryginalną propozycję gry imprezowej, która zapewni graczom mnóstwo śmiechu w trakcie rozgrywki. Jeżeli nie umiesz rysować i myślisz, ze to gra nie dla Ciebie to jesteś w błędzie!

Jedyną wadą gry jest tylko to, że w pudełku znajduje się 120 kart z obrazami do opisania. To, przy bardzo częstym graniu, może doprowadzić do powtarzania się opisywanych ilustracji, a to niestety przekłada się na mniej atrakcyjną zabawę.

Identik – dodatki

Gra posiada tylko 3 rozszerzenia, niedostępne w języku polskim:

  • Identik „Pizza Hut”- mini-expansion
  • Identik Extension Bleu
  • Identik Extension Rouge

Identik – nagrody i wyróżnienia

Gra Identik otrzymała kilka wyróżnień i nagród:

  • 2010 As d’Or – Jeu de l’Année Nominee
  • 2010 As d’Or – Jeu de l’Année Winner
  • 2010 Juego del Año Finalist
  • 2010 Lys Grand Public Finalist
  • 2010 Spiel Des Jahres Nominee

Podsumowanie: Identik (gra)

Tytuł: Identik
Tytuł oryginalny: Identik
Projektant: William Jacobson, Amanda Kohout
Oprawa graficzna: William Jacobson, Amanda Kohout
Wydawca: Asmodee
Wydawca pierwotny: Asmodee
Rok wydania (w Polsce): 2010
Rok wydania (oryginalny): 2005
Liczba graczy: 3 – 7
Wiek graczy: 8+
Czas rozgrywki: ok. 45 minut

Możesz również polubić…