Najlepsze gry planszowe dla dzieci

Bez przemocy i bez agresji – tym kierowaliśmy się przy tworzeniu zestawienia „najlepsze gry planszowe dla dzieci”. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby znalazły się tu najlepsze gry planszowe dla dzieci jakie można znaleźć obecnie na rynku.


Dobre gry planszowe dla dzieci to przede wszystkim gry edukacyjne, ale gwarantujące długie godziny dobrej zabawy. Nie tylko dla najmłodszych, ale i całej rodziny. Poniżej kilka planszówek, które powinny spodobać się dzieciom i na długi czas odciągnąć je od komputera, czy telewizora.

Prezentowane gry są dla dzieci w różnym wieku.

Gry planszowe dla dzieci

Poniżej najlepsze gry planszowe dla dzieci młodszych i starszych jakie można znaleźć na półkach w sklepie lub sklepach internetowych. Dobre gry planszowe dla dzieci powinny cechować się prostotą zasad gry, dobrym wykonaniem i nietuzinkową fabułą.

Jungle Speed Safari

Jungle Speed Safari

Jungle Speed Safari

Gra planszowa „Jungle Speed Safari” to nowa odsłona kultowej gry „Jungle Speed”.

To wspaniała rozgrywka dla całej rodziny, która tym razem przenosi nas w podróż po afrykańskiej dżungli i równinach Serengeti, gdzie będziemy karmić i polować na afrykańskie zwierzęta, wypatrywać zmieniających kolor kameleonów, ryczeć jak tygrys, trąbić jak słoń.

Monopoly Junior

Monopoly Junior

Monopoly Junior

Gra planszowa „Monopoly Junior” to wersja najbardziej popularnej gry planszowej przygotowana specjalnie dla dzieci. Akcja gry toczy się w Wesołym Miasteczku, gdzie można przejąć niczyje miejsca rozrywki.

Dobble

Dobble

Dobble

Wyjątkowa gra karciana idealna na imprezę oraz rodzinne wieczory, która zawsze rozgrzeje i rozrusza towarzystwo. W „Dobble” można grać na klika sposobów. W zasadach gry (instrukcji) można znaleźć aż pięć mini-gier.  Żadna inna gra nie jest tak prosta i nie daje tyle zabawy w ciągu kilku minut rozgrywki, która jest bardzo szybka, emocjonująca, a przy stole naprawdę dużo się dzieje.

Rodzinki

Rodzinki

Rodzinki

Świat zwierząt kryję wiele tajemnic i jest niezwykle fascynujący, a grając w „Rodzinki” dzieci mają okazję poszerzyć i uporządkować swoją wiedzę o świecie zwierząt. Gra wchodzi w skład nowej serii Granny „IQ Granna”, którą to poleca postać Profesora Granna.

Super Farmer

Super Farmer

Super Farmer

Superfarmer to gra, która powstała w Warszawie w 1943 roku. Nosiła wtedy tytuł „Hodowla zwierzątek”. Jej autorem jest wybitny polski matematyk, profesor Karol Borsuk. Gra, uczy planowania, myślenia strategicznego i cierpliwości. Trzeba ruszyć głową, by wymienić zwierzęta w odpowiednim momencie i po najkorzystniejszym kursie.

 

Pędzące Żółwie

Pędzące Żółwie

Pędzące Żółwie

W zestawieniu „najlepsze gry planszowe dla dzieci” zamieszamy grę, która jest świetną zabawą dla młodszych i starszych dzieci. Zadaniem gracza jest doprowadzić żółwia w „swoim” kolorze do mety tak, aby inni gracze się nie zorientowali, który to. Jest to jedna z tych gier, które mimo zaskakująco krótkiego dystansu od startu do mety, nie kończy się zbyt szybko.

Możesz również polubić…