Gry planszowe online: Chińczyk

Chińczyk to popularna gra planszowa przeznaczona dla maksymalnie czterech osób. Celem każdego z graczy jest przebycie drogi dookoła planszy czterema pionkami z pozycji początkowych na końcowe. Wygrywa ten gracz, który dokona tego jako pierwszy.

Chińczyk – Zasady gry

Gra planszowa online Chińczyk ma proste zasady gry (identyczne jak jej odpowiednik pudełkowy). Każdy ruch polega na przesunięciu na planszy dowolnego z własnych pionów o tyle pól, ile oczek zostanie wyrzuconych przez gracza na kostce. Jeśli na docelowym polu znajduje się pionek innego gracza, to jest on usuwany i wraca do na początkową pozycję na planszy. Natomiast jeśli na docelowym polu znajduje się już własny pion, to taki ruch jest ruchem niedozwolonym. Gracz, który wyrzuci szóstkę dostaje bonus w postaci dodatkowego ruch (uwaga: bonus ma jedno ograniczenie – nie można wykonać pod rząd więcej niż trzy takiego ruchu).

Wystartować z początkowego punktu planszy może dopiero wtedy, gdy wyrzuci się szóstkę. Wówczas dowolny pion umieszczany jest na pierwszym polu planszy oznaczonym w kolorze pionków danego gracza. Jeśli gracz posiada wszystkie swoje piony na początkowym punkcie planszy, to ma on możliwość wykonania maksymalnie trzech prób wyrzucenia szóstki, która wymagana jest do rozpoczęcia poruszania się pionkami.

Gra planszowa Chińczyk - przykład planszy

Gra planszowa Chińczyk – przykład planszy

 

Gdzie można zagrać w gry planszowe online – Chińczyk

Jest wiele miejsc oferujących możliwość zagrania w popularnego Chińczyka.

Do najbardziej znanych należy serwis http://www.kurnik.pl/chinczyk/.

Przykład rozgrywki: